Jak przygotować telefon dziecka na nowy rok szkolny?

Rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko wielkie wydarzenie dla dziecka, ale i jego telefonu.

Podczas każdej przerwy na korytarzach rozgrywają się setki potyczek w wszelakiej maści grach online i offline.

I tu nasuwa się pytanie jak przygotować telefon dziecka by przeżył bezproblemowo nowy rok szkolny

  1. Dobrej jakości szkło ochronne. Wiele osób żyje jeszcze folią ochronną na ekran. Niestety, te czasy się skończyły a folie zostały wyparte przez wszelkiego rodzaju szkła hartowane. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie szkła, które pokrywając całą przednią część telefonu uchroni szkło i wyświetlacz wrażliwego na upadki smart-fona.
  2. Etui ochronne. Coraz więcej urządzeń mobilnych rezygnuje z całej plastikowej lub metalowej obudowy na rzecz pięknych i łatwo pękających szklanych “klapek”. Aby uchronić szklany, plastikowy lub metalowy telefon przed wszelkiego rodzaju spotkaniami z ziemią, warto zaopatrzyć dziecko w etui silikonowe pokrywające cały telefon.
  3. Konto google. W sytuacjach kiedy telefon znika z naszych oczu na dość dłuższy czas, dobra opcją będzie utworzenie własnego konta i zalogowanie się przy użyciu tego konta na urządzeniu dziecka. Konto google daje nam dostęp do kontroli treści z jakich korzysta nasze dziecko, a co najważniejsze uchroni telefon i dane dziecka w przypadku zgubienia urządzenia.
  4. Antywirus. Dobry antywirus zablokuje nie tylko zagrożenia dla naszego telefonu, ale także uchroni nasze dziecko przed przeglądaniem nieodpowiednich dla niego treści, jak i pozwoli nam ograniczyć dostęp do niektórych opcji.

Lecz oprócz tych wszystkich gotowych rozwiązań pozostaje nauka i rozwój naszego dziecka przez nas samych na temat technologi i tego, jakie przynosi to korzyści i skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *